Barcode: 0077017212030
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 21.4 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Cheese (swiss, cheddar, colby, [cultured pasteurized milk, salt, enzymes]), water, skim milk, sodium phosphate, whey, ranch powder, salt, onion powder, sorbic acid (to preserve freshness), parsley.
Allergens
milk
Additives
e200
Related Products in Dairies
Magere yoghurt naturel
Albert Heijn
A NOVA 3
Borrel Kaasplateau
Albert Heijn
D NOVA 4
Mozzarella
Albert Heijn
NOVA 3
AH Saint Paulin 45+
AH
D NOVA 3
Italiaanse ricotta
AH
C NOVA 4
Brillat-Savarin
AH Excellent
D NOVA 3
Slagroom houdbaar
Albert Heijn
D NOVA 4
Roombrie
AH
D NOVA 3
Houdbare halfvolle melk
Albert Heijn
B NOVA 1
Oude kaassalade
Albert Heijn
D NOVA 4
Verse roomkaas met ananas
AH
E NOVA 4
Geslagen room
Albert Heijn
D NOVA 4