Barcode: 0727915153392
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Green peas, corn starch, sugar, wasabi seasoning (sugar, salt, mustard powder, maltodextrin, baking powder, yeast extract, white pepper), rice flour, salt, artificial colors: fd&c yellow #5, blue #1.
Additives
e102
e133
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Riso Carnaroli
Cascina Belvedere
B
Risotto a la Truffe
Cascina Belvedere,Sapori d'Italia
D NOVA 4
Riz thaï complet
B NOVA 1
Più Frutta
D
Risotto al pomodoro e basilico
Cascina Belvedere, Sapori d'Italia
D NOVA 3
Riz Noir
Cascina Belvedere, Sapori d'Italia
B NOVA 1
Polenta
Cascina Belvedere
D
Riso nero
Cascina Belvedere
B NOVA 1
Risotto alle verdure
Cascina Belvedere,Sapori d'Italia
D NOVA 3
Polenta Ai Funghi Porcini
Cascina Belvedere
A
Il Risotto Bio alle Melanzane
Cascina Belvedere, Mélya
NOVA 3
Risotto ai carciofi
Cascina Belvedere, Sapori d'Italia
D NOVA 3