Barcode: 9120082360210
Green pea balls
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 438.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 47.0 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
73,4% Grüne Erbsen*, 22,1% Erdnusspaste* (11,8% Erdnüsse*, Sonnenblumenöl), 3,9% Reis, Meersalz aus kontrolliert biologischer Landwirtschaft. Glutenfrei.
Related Products in Snacks
Galettes fines au beurre
Tous les Jours
B NOVA 4
Pain Chocolat Pur Beurre *6
Leclerc
E NOVA 4
Pain au chocolat
les 3 meuniers
E
Barbe à papa
Les Gourmandises De Sophie
E NOVA 4
Pains aux raisins
Leclerc
D
Pain raisin x2
Leclerc
D NOVA 4
Guimauve Hlloween
Les gourmandises de Sophie
E NOVA 4
Guimauves Vanille Bio
Les Gourmandises de Sophie
E NOVA 4
Croissants pur beurre
Les 3 Meuniers
E
Chausson aux Pommes
Leclerc
D NOVA 4
Sucette Petit Coeur
Les Gourmandises De Sophie
E NOVA 4
Brioche des bastides
LA PANETIERE DU ROUERGUE
E NOVA 4