Barcode: 5941634003638
Green pea&corn pasta
by Sam Mills
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
Categories
Available in
romania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 68.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Făină de mazăre (70%), fäină de porumb (30%). Poate să conțină urme de: orez, quinoa, linte, năut, fasole neagră.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
chopped spinach
natures nutrients
NOVA 1
Organic coconut cream
D NOVA 4
Ridiculously delicious peanut butter
D NOVA 3
Passionfruit (pulp in syrup)
John West
NOVA 4
Stripped Coconut Water, All Natural & No Added Sugar
stripped
B NOVA 1
banana chunks
Creative Gourmet
A NOVA 1
Flaxseed with Chia & Almond
Healthy Way, Healthy way
A NOVA 3
Açaí Energy
Amazonia
B NOVA 1
Alo-v
Bella terra
D NOVA 4
Açaí Energy Guarana blend
Amazonia
B
Tender Jack smokey bbq
Amazonia
C NOVA 3
Amazonia Raw Slim & Tone Vanilla 1KG
Amazonia
NOVA 4