Barcode: 0093300203479
Green Pea Penne
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no gluten
source of fibre
vegan
high fibres
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 185.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 29.5 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 5.5 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
green pea flour
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Omega 3
spring
C NOVA 4
Margarine
E
ALL SEASONS Fresh & natural AARDAPPEL- KRIELTJES P
B NOVA 4
Margarine De Cuisson, 500g
Soy Pro
D NOVA 4
Dattes séchées
Trader Joe's
D
Huile D'arachide
Orabella
C NOVA 2
Raspberry Jam
Tamara
D NOVA 4
Buttella Light
Butella
B NOVA 4
Boisson soja non sucrée
soy pro
B NOVA 4
Nouilles chinoises
Asia Green Garden
C NOVA 4
Noix de macadamia
Trader Joe's
E NOVA 3
Bratella Culinair
Bratella
C NOVA 4