Barcode: 0033340005817
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Green pea puree, water and ascorbic acid (vitamin c) to maintain color.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Extra Confiture fraise
Konfitüre, Migros
D NOVA 4
Mega Star almond milk
MegaStar
D NOVA 4
Penne Glutenfrei
Migros
B NOVA 4
Chili sin carne
migros
A NOVA 4
Mélange de noix - Chili nuts
Party
E NOVA 4
Wildreis
Migros
B
Fruchtcocktail
M Classic
B NOVA 4
Sun Queen
Sun Queen
C NOVA 3
Chips herbes des Alpes
Migros Bio
D NOVA 4
Framboises non sucrées
M-Classic, Migros
A NOVA 1
Huile d'olive espagnole
Migros Bio
B
Gemüsebouillon
Migros
NOVA 4