Barcode: 0002362753122
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.1 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Peas.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
canola oil
Ach Food Companies Inc.
B NOVA 2
Pure corn oil
Mazola
C NOVA 2
Lily White Corn Syrup
Crown
D NOVA 4
Mazola canola oil
Mazola
B NOVA 2
Golden Corn Syrup
BeeHive
D NOVA 4
Mazola
Mazola
C NOVA 2
Pancake & Waffle Mix Chocolate Chip
Hidden Harvest
NOVA 4
Corn oil
Mazola, Ach Food Companies Inc.
C NOVA 2
Golden Corn Syrup
BeeHive
D NOVA 4
Huile de canola
Mazola
B NOVA 2
Golden Corn Syrup
Crown
D NOVA 4
Light Corn Syrup with Real Vanilla
Karo
C NOVA 3