Barcode: 5026489480749
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 490.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 51.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 6.0 g |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
peas, peanuts, vegetable oil, chilli powder, salt
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cadia, organic diced tomatoes in tomato juice
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic pinto beans
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic black beans
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic refried vegetarian beans
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic crushed tomatoes with basil
Cadia
A NOVA 3
Organic Oat Crush
Pt Organics Ltd.
A NOVA 1
Organic Refried Vegetarian Beans
Cadia
A NOVA 3
Peter rabit
NOVA 1
Cadia, organic red kidney beans
Cadia, Nature's Best
A NOVA 3
Cadia, organic great northern beans
Cadia
A NOVA 3
Organic Garbanzo Beans
Cadia
A NOVA 3
Cadia, organic tomato paste
Cadia
B NOVA 1