Barcode: 0014272146755
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 7.5 g |
Ingredients
Spirit vinegar, green pepper, salt, sugar, thickener (xanthan gum), natural coloring (turmeric) and preservative (sodium bisulphite).
Additives
e222
e415
Related Products in Condiments
Sauce à la Hollandaise
Natur compagnie
D NOVA 4
Sauce Hollandaise Light
Knorr, Unilever
D NOVA 4
Sauce Vecotta
Eden
C NOVA 3
Basilico, Arrabbiata
Bertolli
B NOVA 3
Bio Würz Mix Spaghetti Bolognese
Hügli, Natuco
NOVA 3
Klare Brühe
Cenovis
NOVA 4
Cenofix
Cenovis
E NOVA 3
Cenofix
Cenovis
NOVA 2
Arrabbiata
Bertolli
A NOVA 3
Sauce à la Hollandaise
Cenovis
NOVA 4
Sauce Hollandaise fettarm
Knorr
C NOVA 4
Rinder-Brühe-Würfel (Bio)
Hügli, Natuco Natur Compagnie
NOVA 3