Barcode: 0604215900645
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 459.0 kcal |
| Fat | 21.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 56.4 g |
| of which sugars | 14.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 14.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Green pepper, non-hydrogenated canola oil, dextrin, sea salt.
Additives
e1400
Related Products in Salted Snacks
Organic Pitted Greek Kalamata Olives
Jeff's Garden
E NOVA 3
Sun Dried Julienne Cut Tomatoes with Italian Herbs
Bella Sun Luci
NOVA 3
La costena, green pickled serrano peppers
La Costena
D NOVA 3
Julienne cut sun-dried tomatoes
California Sun-Dry
A NOVA 1
Cool beans
Oh Snap! Pickling Co
D NOVA 4
Bruschetta Tomate
Stiratini
D NOVA 4
Mild Banana Pepper Rings
Mezzetta
NOVA 4
Kosher Dill Baby Dills
Hy-Vee
NOVA 4
Carrot Cuties Pickled Baby Carrots
OH SNAP!
C NOVA 4
Capers
Italbrand
D NOVA 3
Non-Pareil Capers
Great Value
E NOVA 3
Apple & Walnut Salad with Chicken
TAYLOR FARMS
C NOVA 4