Barcode: 21069703
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 505.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 7.7 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
basil (54%), sunflower oil, cashew nut, flour, glucose syrup, grana padano cheese (5%) [cheese (unpasteurised milk, using calf's rennet), preservative (egg lysozyme)], cashew nuts (4%), pecorino romano cheese (unpasteurised ewe's milk, using lamb's rennet) (2%), pine nuts (1%), salt, acidity regulator (lactic acid), extra virgin olive oil, antioxidant (ascorbic acid), garlic powder,
Additives
e1105
e270
e300
Related Products in Condiments
Salsa Fresca Pesto con Albahaca
Rana
E NOVA 4
Sugo fresco cuori di carciofo
Giovanni Rana, Rana
D NOVA 4
Basil Pesto
La Famiglia Rana
E NOVA 4
Sauce tomate et mascarpone
Giovanni rana, Rana
C NOVA 4
Pesto fresco senz'aglio
Rana
E NOVA 4
Sugo fresco con funghi porcini
Rana
D NOVA 4
Gourmet sauce fraiche aux cepes
Giovanni Rana, Rana
D NOVA 4
Pesto Basilikum Mit Pinienkernen
Rana
E NOVA 4
Salsa Fresca Setas
Rana
C NOVA 4
Pesto et ses pignons
Giovanni Rana, Rana
E NOVA 4
Sugo fresco con Parmigiano reggiano
Rana
D NOVA 4
Sauce gourmet carbonara rana
Giovanni Rana
E NOVA 4