Barcode: 8719881005562
Green Protein
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
100 natural
100 vegetable
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.6 kcal |
| Fat | 7.2 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 77.8 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Erwten-eiwit isolaat, rijst eiwit, hennep eiwit, natuurlijk aroma, voedingsvezel: konjac-gom, natuurlijk aroma, natuurlijk aroma, rode bieten concentraat, natuurlijke zoetstof: steviolglycosiden, natuurlijke kleurstof, druivenhuid extract.
Additives
e960
Related Products in Dietary Supplements
cookies 'n' creme protein bar
HERSHEY'S ONE
NOVA 4
Tomato Basil Bone Broth Protein
Ancient Nutrition
NOVA 4
All-in-One Shake
goodprotein
NOVA 4
Protein bar
NewMine's
NOVA 4
Indulgence White Chocolate Raspberry High Protein Shake
Premier Protein
NOVA 4
Creatine Monohydrate
RAW Essentials
NOVA 1
Collagen
1st Phorm
NOVA 4
Protein Shake
premier protein
NOVA 4
PURE COLLAGEN HYDROLYSATE POWDER
Wellgard
Loaded Protein Cinnamon Toast Protein Drink Mix
RYSE
NOVA 4
Raspberry White Chocolate
Aloha
NOVA 4
Getpro protein drink
Danone
NOVA 4