Barcode: 9004617070273
Green protein waffeln imp
by Verival
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
eu organic
non eu agriculture
source of proteins
eg öko verordnung
eu agriculture
eu non eu agriculture
green dot
high proteins
it bio 014
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 18.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Mais 49%, Hülsenfrüchtet 46%, Meersalz, Maisöl, Olivenextrakt, Erbsen, schwarze Bohnen, rote Linsen, Kichererbsen, Erbsenprotein. Kann Spuren von Sojabohnen enthalten.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
classic houmous
delphi
NOVA 3
Delphi red pepper houmous
C NOVA 4
coconut milk
consumers pride
E NOVA 4
Pepper jam
D NOVA 4
Malt Lunchbox Loaf
Soreen
C NOVA 4
Falafel and hummus meze
Delphi
A NOVA 3
Rowntree's Jelly - Lemon flavour
Rowntree's
NOVA 4
Ginger pepper jam
D NOVA 4
Lemon Juice Natural Strength
Consumers pride, Pride
B NOVA 3
Delphini foods Houmous
Delphi Foods
B
Nocellara olives
delphi
E NOVA 3
Reduced Fat Houmous Dip
Delphi
NOVA 3