Barcode: 8710642036016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.2 g |
| of which sugars | 10.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Koolzuurhoudend water, suiker, voedingszuur: citroenzuur, aroma's, conserveermiddel: kaliumsorbaat, antioxidant: ascorbinezuur, zoetstoffen: acesulfam K, sucralose, kleurstoffen: E142, E160a.
Additives
e142
e160a
e202
e300
e330
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Lemonade
Simply
E NOVA 4
Simply Orange Pulp Free
Simply Beverages
C NOVA 1
Light Lemonade
Simply Light
D NOVA 4
100% Pure Squeezed Pasteurized Orange Juice
Simply Orange
C NOVA 1
Simply Orange Pulp Free With Calcium And Vitamin D
Simply Orange, Simply Beverages
D NOVA 4
Zero Sugar Pineapple
Minute Maid
C NOVA 4
Minute maid zero sugar fruit punch - Minurlte Maid
Minute Maid
B NOVA 4
Simply Lemonade
Simply
E NOVA 4
Simply Orange Pulp Free
Simply Orange, Simply Beverages
C NOVA 1
Light Lemonade, Light
Simply
D NOVA 4
Pineapple Mango Prebiotic Soda
Simply Pop
B NOVA 4
Simply Lemonade
Simply
E NOVA 4