Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Green cabbage, salsa ranch dressing (non fat buttermilk [whey, water, skim milk powder, corn starch, tapioca starch, carrageenan, locust bean gum, culture], tomatoes, canola oil, water, tomato paste, onion, apple cider vinegar, sugar, distilled vinegar, salt, egg yolk, green onion, jalapeno peppers, modified corn starch, cultured dextrose, maltodextrin, xanthan gum, spices, cultured skim milk powder, dried bell peppers, dried garlic, dried onion, mustard flour, guar gum, acacia gum, paprika), romaine lettuce, tortilla strips (stone ground yellow corn, stone ground blue corn, corn oil and/or sunflower oil, sea salt, water, trace of lime), red cabbage, kale, carrot, four cheese blend (pasteurized milk, cheese culture, powdered cellulose [to prevent caking], salt, enzymes, annatto [vegetable color]), green onion.
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Scandinavische Wildpreiselbeeren
K-Classic
Чипс с вкус на паприка
K-Classic
Kartoffelknödel halb & halb
K-Classic, kaufland classic
Nuts Royal
Kaufland
Ориз Жасмин
K Classic
Bio Tofu Geräuchert Sesam Mandel
Kaufland, Take It Veggie
Rosmarinkartoffeln
K Classic
Chese burger
K-Classic
Spaghetti quatro formagi
K classic, KClassic, Kaufland
Tomatenmark Dose von K-Classic
K-Classic
Basmati Reis
K-Classic
Bio Tofu Italian Style
Kaufland, take it veggie