Barcode: 0835098000102
Green Seedless Raisins
by Sunview
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
halal
kosher
usda organic
ccof certified organic
Categories
Available in
singapore, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 325.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.5 g |
| of which sugars | 72.5 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic raisins, organic sunflower oil (<1%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio Ananas in Stücken
Coop Bio
A NOVA 1
Choucroute crue
Prix garantie,Coop
B NOVA 3
Courge bio
Coop, Naturaplan, Betty Bossi, Hilcona AG
C NOVA 3
Sultaninen
Coop
D
Bio chick pea
Karma, Coop
B NOVA 3
Bio Pura
Coop
C NOVA 3
italienisches Olivenöl
Coop naturaplan
B NOVA 2
Bio tomate
Coop, Betty Bossi
C NOVA 3
PIC Studentenfutter Berry
Qualité & Prix
Bio Ananas
Coop naturaplan, Naaturaplan
C
Jamadu Fruite tea
Coop
C NOVA 4
Cold Coffee
Coop
B NOVA 4