Barcode: 0041220968404
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.4 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, GREEN PEAS, CREAM, ZUCCHINI, SPINACH, ONIONS, KALE, GREEN BELL PEPPERS, CELERY, MODIFIED CORN STARCH, CHIVES, YEAST EXTRACT, POTASSIUM CHLORIDE, SEA SALT, SPICES, ASCORBIC ACID.
Related Products in Undefined
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4