Barcode: 0776703296902
Green Soybeans
Labels
source of fibre
high fibres
high protien
Categories
Available in
canada, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 138.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 8.8 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 6.3 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Green Soy beans.
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Whole Water Chestnuts
A NOVA 1
Diced water chestnuts
A NOVA 1
Olive oil
Schnuck Markets Inc.
B NOVA 2
Non stick cooking spray canola oil
B NOVA 4
Corn Starch
C NOVA 2
Dip's Best Friend Wavy Potato Chips
Schnucks
D NOVA 3
Sliced Water chestnuts
A NOVA 1
100% Pure Vegetable Oil
Schnucks
C NOVA 2
Dry roasted peanuts
B NOVA 4
Schnak'rs Sour Cream and Onion Potato Chips
E NOVA 4
All purpose flour
A NOVA 1
All purpose flour
A NOVA 1