Barcode: 9310061121301
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 335.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 44.6 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 12.9 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Green split peas
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Agrum' aux saveurs de 4 agrumes
Schweppes
E NOVA 4
Takis extra picantes
Eagle
E Eco-Score B
White Round Top Bread
Great Value
B NOVA 4
Çiğ Badem
Tarım Kredi
A NOVA 1 Eco-Score E
Buttermilk Pancake Mix
Krusteaz
NOVA 4
Si&No di Mais
FIORENTINI
C NOVA 3
Nutrizione e fibre pain d'épices con miele
Céréal
D NOVA 4 Eco-Score A
Mermelada de higo extra
Helios
D NOVA 4 Eco-Score C
Potato Wedges
Harvest Basket
B NOVA 4 Eco-Score A
Pane morbido a fette
Mondo Natura
C
Santa Rosa
Santa Rosa
D NOVA 4 Eco-Score B
Organic Kale Caesar Chopped Salad Kit
365 Whole Foods Market
B NOVA 4