Barcode: 0052100005652
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sugar, carnauba wax, confectioner's glaze, yellow 5 lake, blue 1 lake.
Additives
e102
e133
e903
Related Products in Baking Decorations
Whipped topping with brownie pieces
E NOVA 4
Bittersweet chocolate premium baking chips cacao
D NOVA 4
It's A Party Icing, Pink
Best Brands
D NOVA 4
Birthday cake whipped topping with rainbow sprinkles, birthday cake
E NOVA 4
Milk chocolate premium baking bar, milk chocolate
E NOVA 4
Semi-sweet chocolate premium baking chips, semi-sweet chocolate
E NOVA 4
Milk chocolate premium baking chips, milk chocolate
E NOVA 4
Whipped topping with oreo cookie pieces
E NOVA 4
Bittersweet chocolate premium baking bar
E NOVA 4
Semi-sweet chocolate premium baking bar
E NOVA 4
Semi-sweet dark chocolate
E NOVA 4
Milk chocolate 30% cacao real melting
E NOVA 4