Barcode: 0073469836121
Green Sushi Nori
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
triman
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 42.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Seaweed
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brotaufstrich Antipasti Kapern
Sanchon
D NOVA 3
Bulgur Salat Ziegenkäse & Birnen
Homann
D NOVA 3
Brotaufstrich Fenchel Toskana
Sanchon
D NOVA 3
Rote Bete Meerrettich Aufstrich & Dip
Homann
D NOVA 4
Mango Chutney
Sanchon
D NOVA 4
Brotaufstrich Basilikum Romana
Sanchon
D NOVA 3
Dattel-Knoblauch Aufstrich & Dip
Homann
D NOVA 4
Sanchon Crème Zwiebel-walnuss, 190 GR Glas
Sanchon
E NOVA 3
Ei & Schnittlauch
Homann
D NOVA 4
Cheesana Jalapeño
Sanchon
E NOVA 3
Milder Eiersalat
Homann
D NOVA 4
Tomaten Rahmsauce
Homann
D NOVA 4