Barcode: 0492710202469
Green Tea And Ginseng
by Xingtea
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Premium brewed green and black tea using filtered water, cane sugar, honey, citric acid, natural flavors, ginseng extract.
Additives
e330
Related Products in Beverages
10 bold tasting calories
E NOVA 4
A&w, naturally & artificially flavored soda made with aged vanilla, root beer
E NOVA 4
7up, caffeine free diet soda
C NOVA 4
Ginger ale
Schweppes
E NOVA 4
Canada dry, tonic water
E NOVA 4
Dr pepper, soda
E NOVA 4
Diet up
7Up
C NOVA 4
Squirt, citrus soda
E NOVA 4
Soda
E NOVA 4
7up, caffeine free soda
E NOVA 4
7 Up Soda
7Up
E NOVA 4
Schweppes, sparkling seltzer water, orange
B NOVA 4