Barcode: 4099100239553
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 138.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
o0% dv, total sugars 24g (incl, 24g added sugars, 48% dv), proei a iasi ngredients: water, sugar, citric acid, green tea extract, sodium heaet ascorbic acid, potassium sorbate (preservative), natural flavgr phospir mesulfame potassium, pectin, caffeine content: 22mg per bot tle warwing cap is a small part and poses a choking hazard, particulariy r contains 0% juice
Additives
e202
e330
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Cherry
Daytrip
B NOVA 4
Green Tea with Elderberry
Bigelow
B NOVA 1 Eco-Score A
ICED COFFEE MEDIUM ROAST UNSWEETENED BLACK
STARBUCKS
B NOVA 3
Twist of Grapefruit
Topo Chico
B NOVA 4
Grape
Fruit2O
C NOVA 4
Paradise splash
OCEAN SPRAY
D NOVA 4
Ice Tea Cold Brew
Migros
C NOVA 4
Ardor Sparkling Water
B NOVA 4
Hibiscus Superflower Tea
The Republic of Tea
Eco-Score A
PASSION ORANGE GUAVA
JUST MADE
C NOVA 1 Eco-Score E
Sport shake Strawberry Banana
Sport shake
E NOVA 4
Pink Grapefruit
NODA
C NOVA 3