Barcode: 0855577006180
Green tea, ginger
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | — |
| Salt | — |
Ingredients
Organic and fair trade certified real brewed green tea (made with reverse osmosis water), organic maple syrup, organic flavors, organic ginger extract, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Beverages
LEMON LIME FLAVORED SODA
7up
E NOVA 4
Malted Chocolate Drink Mix
Ovaltine
NOVA 4
Coca-Cola original taste1.75
Coca Cola, Coca-Cola
E NOVA 4
tonic wine
buckfast
NOVA 3
Oran soda
Terme di Crodo
E NOVA 4
Real Fruit & Barley Apple & Pear
Robinsons
C NOVA 4
Gatorade Frost Thirst Quencher Glacier Cherry
Gatorade
C NOVA 4
Protein shake vanilla flavour
Protein Lab
NOVA 4
Gatorade Frost Glacier Freeze
Gatorade
C NOVA 4
Karibbean kola
KA
D NOVA 4
Frappucino vanille
Starbucks
D NOVA 4
Lemon Cheese Cake
Chiefs
Eco-Score D