Barcode: 0856820160536
Green Tea Hibiscus
by Steaz
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC BREWED GREEN TEA, FILTERED WATER, ORGANIC GREEN TEA EXTRACT, ORGANIC CANE SUGAR, ORGANIC NATURAL FLAVORS, CITRIC ACID
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Vanilla latte high protein iced coffee
Slate
B NOVA 4
Coffee Cold Whipped Latte Chilled Coffee Drink, Coffee
Nescafe
E NOVA 4
Chocolate Flavor
Nestlé Nesquik
NOVA 4
Nesquik
Nesquik
NOVA 4
Milo
Nestlé,Milo
NOVA 4
Chocolate flavor milk powder
Nesquik
NOVA 4
Nesquick flavored powder strawberry
Nestle nesquick
NOVA 4
Whipped Mix Dark Chocolate Flavor Hot Cocoa Mix
NOVA 4
Cinnamon Churro Flavor
Nesquik
NOVA 4
NESCAFÉ CLÁSICO
NESCAFÉ
Lemon iced sweet tea mix
NOVA 4
Energizing Drink
DOC
E NOVA 4