Barcode: 8888196173324
Green Tea Jasmine
by Pokka
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
halal
iso 22000
haccp
iso 9001
antiox
sg healthier choice
Categories
Available in
france, malaysia, singapore, switzerland, thailand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Green Tea, Sucrose, Flavourings, Ascorbic Acid, Sodium Bicarbonate
Additives
e500
e500ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zakje met blauwe bessen
AH
NOVA 1 Eco-Score B
Mccambridge Spelt Bread 500G
McCambridge
B NOVA 1
Sunflower Seeds
B Eco-Score C
All Natural Freeze- Dried Strawberries
Fruitropic
Eco-Score C
Pâte fusilli
Combino
A NOVA 1
Farine de blé Fluide
Carrefour
A NOVA 1
Cheddar Geschmack
Violife
E NOVA 4 Eco-Score B
Tortellini Gemüse
DmBio
C NOVA 4
Gherkins
Dawtona
A NOVA 3 Eco-Score A
Broccoli tiefgekühlt
Spar
A NOVA 1 Eco-Score A
Matcha Green Tea Oat Milk Latte
Pop & Bottle
C NOVA 4 Eco-Score A
Instant Oatmeal Apples & Cinnamon
Quaker
D NOVA 4 Eco-Score B