Barcode: 4711967900918
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.6 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 76.4 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Green tea powder, glutinous rice powder, maltose, sugar, bean paste, soybean oil, red bean, sorbic acid, natural flavor
Additives
e200
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cinnamon bread
D NOVA 4
Brown'n serve dinner rolls
C NOVA 4
Enriched white light hot dog buns
C NOVA 4
Sliced onion bagels
Signature Kitchens,Safeway Inc.
C NOVA 4
Jumbo Hamburger Buns
Safeway Inc.
B NOVA 4
Jumbo Hamburger Buns
Signature Kitchens, Safeway Inc.
B NOVA 4
Artisan Style Bread
Signature Select
D NOVA 4
Reduced calorie enriched hamburger buns
B NOVA 4
Hot dog buns, poppy seed
C NOVA 4
West coast style gourmet sandwich rolls
D NOVA 4
Sliced bagels
Signature Select
D NOVA 4
Old fashioned dinner rolls
C NOVA 4