Barcode: 0726191020855
green tea manho
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.2 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
filtered water, cane sugar, green tea, citric acid, natural flavors, potassium sorbate
Additives
e202
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roasted Sunflower Kernels
Nice
C NOVA 3
Nice!, 100% juice, orange
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 1
Sainsburys Lightly Seeded Bread thick sliced 800g
By sainsbury's
B NOVA 4
Almond & Pistachio Mix
Nice!
C NOVA 3
Roasted In Shell Pistachios
Nuts! For You
D NOVA 3
Whole Cashews
Nice
C NOVA 4
Pistachio kernels
C NOVA 3
Sun dried raisins
Nice!
D NOVA 1
Apple juice from concentrate
E NOVA 1
Honey Roasted Peanuts
Nice
NOVA 4
Lime Juice
Nice
B NOVA 3
Sweet Tea
D NOVA 3