Barcode: 0858755003858
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 27.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sorbitol, organic matcha green tea, peppermint & spearmint oil, stevia leaf extract, calcium stearate (plant based).
Additives
e420
e960
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Barista Kaurajuoma Caramel
Fazer,Fazer Aito
E NOVA 4
Kaurajuoma barista
Fazer,Aito
D NOVA 3
Aito Barista Haferdrink
Aito, Fazer
D NOVA 3
Hyvin sokeroimaton banaaninen keitto
Juustoportti
C NOVA 4
Hedelmätarha Luomuomenatäysmehu
Valio
Juotava Jogurtti Mansikka
Valio
D
Panera Bread, Tropical Fruit Punch, Medium
Panera Bread
C
Hyvin sokeroimaton päärynämehu
Juustoportti
Sunshine kaurajuoma
aito, Fazer
C NOVA 4
Aito Oat Drink Natural
Aito, Fazer
C NOVA 3
Hyvin sokeroimaton omenainen keitto
Juustoportti
C NOVA 4
Kaurajuoma
Fazer, Aito
C NOVA 3