Barcode: 0673367832166
Green Tea Mochi
by Yuki & Love
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 326.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 18.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Maltose, green tea paste (20%) (kidney bean, maltose, soybean oil, green tea powder, artificial flavour), glutinous rice powder, sugar, potato powder, water, green tea powder, preservative: E202, emulsifier: E471, thickener: E415
Additives
e202
e415
e471
Related Products in Snacks
Fit Joy Grain Free Cracker Rounds- Classic
Fit Joy
E NOVA 4
Pain d epices pommes raisins
Les Maîtres Confiseurs
D NOVA 4
Pop corn
E NOVA 3
Pain d'epices gingembre
Les Maitres Confiseurs
D NOVA 4
Kim'S Chocolates, Seasons Greetings Cachet Milk, Dark, & White Assorted Chocolates, Milk, Dark & White Assortment, Milk, Dark & White Assortment
NOVA 4
Pain d’epices Miel et Caramel
Les Maitres Confiseurs
D NOVA 4
Pain d épices cerises bigarreaux
Les Maitres Confiseurs
D NOVA 4
Langues de chats
Les Maitres Confiseurs
E NOVA 4
Noisettes Chocolat
Buddy Buddy
D NOVA 4
Pain d'épices Abricots & Amandes
Les Maîtres Confiseurs
D NOVA 4
Pain d'épices à l'ancienne
Les Maîtres Confiseurs
D NOVA 4
Pain d'épices Miel & Figues
Les Maîtres Confiseurs
D NOVA 4