Barcode: 0871561004444
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.6 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
97% organic green tea, 3% natural mint flavour
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Beef Tallow Potato Chips Sea Salt
Beefy's Own
E NOVA 3
Shelled Pecans
B NOVA 1
Peach Chipotle Jam
Earth & Vine Provisions
D NOVA 4
Earth & Vine, Jam, Raspberry, Jalapeno
Earth & Vine Provisions Inc.
D NOVA 4
Gluten Free Rustic White Loaf, Sourdough
Promise
NOVA 4
Earth & vine provisions, red bell pepper ancho chili jam
Earth & Vine Provisions
D NOVA 4
Earth & Vine, Roma Tomato Chili Jam
Earth & Vine Provisions Inc.
D NOVA 4
Pecan Halves
South Georgia Pecan Co.
B NOVA 1
Earth & vine, mandarin pumpkin marmalade
Earth & Vine
D NOVA 4
Sebastopol loaf
C
Instant honey ginger tea
E NOVA 3
Tropical Fusion Smoothie
Secret Gardens
D NOVA 1