Barcode: 0613008734541
Green Tea zero
by Arizona
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
low sugar
reduced sugar
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, miel (0,3%), extrait de thé vert (0,12%), arôme naturel, édulcorants : sucralose, acésulfame K, antioxydant : acide citrique, arôme de ginseng.
Additives
e330
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Non stick oil spray
B NOVA 4
Peaches { in light syrup }
C NOVA 3
Strawberry preserves
D NOVA 4
Vitamin d + calcium 100% real fruit juice
E NOVA 4
Creamy peanut butter spread
C NOVA 2
Mandarin oranges
B NOVA 3
Sliced peaches in a light syrup
C NOVA 3
Pineapple chunks in light syrup
B NOVA 3
So organic Cucumber
Sainsburys
A NOVA 1
Creamy peanut butter
C NOVA 4
Triple berry
D NOVA 4
Mandarin oranges
B NOVA 3