Barcode: 0074734061736
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Green spanish tomatoes (tomatillos), water, salt, sugar, citric acid and spices.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Eiweißbrot
Mühlengold
B NOVA 4
Curry Pulver ohne Kennung
Le Gusto
NOVA 4
Sweet Valley Früchtchen
Sweet valley
A NOVA 1
Flocons de Sarrasin en vrac Bio
Kazidomi
Brechbohnen
Gartenkrone
A NOVA 3
Gemüsepfannne Mediterrane Art
Bio
A NOVA 3
Paprika Edelsüß gemahlen
Le Gusto
NOVA 1
Lasagne
San Fabio
A NOVA 1
Pinien Kerne
Sweet Valley
B NOVA 1
Heidelbeere Konfitüre Extra
Grandessa
D NOVA 4
Knusper-Schoklis
Aldi, Choceur, Waldbaur
E NOVA 4
Chips Im Kessel Geröstet
Sun Snacks
D NOVA 4