Green Up!
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 283.6 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.6 g |
| of which sugars | 14.9 g |
| Fiber | 44.8 g |
| Proteins | 14.9 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Organic spinach leaf, Organic broccoll herb top, Organic parsley herb top, Organic kale leaf, Organic tomato fruit, Organic apple fruit, Organic blueberry fruit extract, Organic tart cherry fruit, Organic pomegranate fruit, Organic wild strawberry fruit, Organic raspberry fruit, Organic cranberry fruit, Organic green tea leaf extract, Organic milk thistle seed, Organic siberian ginseng root, Organic rhodiola root extract, Organic ashwagandha root extract, Organic astragalus root, Organic schisandra fruit extract, Organic maca root, Organic ginger rhizome, Organic turmeric rhizome, Organic lion's mane mycelia, Organic maitake fruiting body, Organic reishi fruiting body, Organic chaga mycelia, Organic shiitake fruiting body, Organic spirulina, Organic chlorella broken cell, Organic wheatgrass leaf, Organic alfalfa herb top, Organic barleygrass leaf, Organic catgrass leaf, Organic rice seed bran, Organic amalaid fruit, Organic acal fruit extract, Organic acerola fruit extract, Organic camu-camu fruit extract, Organic goj fruit extract
Related Products
Organic sauce
Garlic Alfredo Sauce
Bertolli
Bertolli, mediterranean style meal for 2, garlic shrimp, penne & cherry tomatoes
Complete Skillet Meal, Chicken Margherita & Penne
Bertolli
Reduced Fat Alfredo Sauce
Bertolli
Bertolli, mediterranean style meal for 2, steak, rigatoni & portobello mushrooms
Classic skillet meal
Classic skillet meal, garlic shrimp risotto
Bertolli, mediterranean style meal, chicken, rigatoni, broccoli
Bertolli