Barcode: 0855253004356
Green Wave Farms, Organic Sugar Snap Peas
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic sugar snap peas
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Caviar d'aubergines
Les mets de Provence
C NOVA 3
Coulis de fraises
J.M. Châtelain
C NOVA 3
Ratatouille aux petits oignons
Sol'via
A NOVA 3
Caviar d'aubergine
Solvia
C
Praline De Noisette. Pâte a Tartiner.
Jean Marc CHATELAIN
D NOVA 4
Riste d'aubergines
Panier du Soleil
C NOVA 3
Coulis de myrtilles
J.M. Chatelain
NOVA 3
Confiture extra châtaignes
D NOVA 4
Orge perlé aux légumes d’été
Les mets de Provence
C NOVA 3
Gelée extra framboises
Jean-Marc Chatelain
B NOVA 4
Tomates sechees
Les Mets de Provence
E NOVA 3
Basilic
Les Mets de Provence S.A.S, Sol'via
D NOVA 3