Barcode: 0015400849524
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 17.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Green chiles, water, salt, citric acid and calcium chloride.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Original Oat-So-Easy
Lidl
A NOVA 1 Eco-Score C
Orange Marmalade, Orange
Bonne maman
C NOVA 4 Eco-Score B
Cherry Preserves
Bonne Maman
D NOVA 4 Eco-Score B
Organic Puffed Kamut
Arrowhead Mills
A
22 Grains & Seeds Organic Bread
Arnold
NOVA 4
Muscat Grape Jelly
Bonne Maman
D NOVA 4
Red seedless grapes
Lidl
NOVA 1 Eco-Score A
Buttermilk Pancake & Waffle Mix
Arrowhead Mills
NOVA 3
MALTED WHEATIES
ASDA
A NOVA 4 Eco-Score A
QUAKER OATS QUICK 1-MINUTE OATS
QUAKER
A NOVA 1 Eco-Score B
Blackberry Preserves
Bonne Maman
E NOVA 4 Eco-Score A
SMOOTH ALMOND BUTTER
pip & nut
A NOVA 3