Barcode: 6251136006990
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 436.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Sesame seeds 41%, wheat 36%, thyme 10%, sunflower oil 7%, sumac 4%, salt 2%
Allergens
gluten
sesame seeds
Sesam seed
Related Products in Condiments
Vinaigrette, Apfel-walnuss
Vandemoortele
D NOVA 4
vandemoortele
Vandemoortele
D NOVA 4
Vinaigrette Pesto
Risso, Vandemoortele, Vandemortele
E NOVA 4
Vinaigrette Moutarde à l'ancienne
Vandemoortele
E NOVA 4
Fines herbes Light
Vandemoortele
D NOVA 4
Sauce américaine
Vandemoortele
E NOVA 4
Sauce Cocktail
Vandemoortele
E NOVA 4
Vinaigrette au miel et à la moutarde
Vandemoortele
E NOVA 4
Vinaigrette Framboise
Vandemoortelen
E NOVA 4
sauce pepper
Vandemoortele
E NOVA 4
Andalouse
Vandemoortele
E NOVA 4
Yogorette
Vandemoortele
D NOVA 4