Barcode: 0829835000289
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 12.5 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Organic Wheat Grass, Organic Barley Grass, Organic Alfalfa Grass, Organic Spinach, Organic Spirulina, Organic Chlorella (cracked cell-wall), Organic Broccoli, Organic Rose Hips, Organic Pineapple, Organic Carrot, Acerola Cherry Extract, Green Tea Leaf Extract, Organic Açai Berry, Organic Beet Root, Raspberry, Organic Goji, Organic Maca Root, Organic Flax Seed, Apple Pectin, F.O.S. (Fructooligosaccharide), Amylase (Aspergillus oryzae), Protease (Aspergillus oryzae), Lipase (Aspergillus niger), Lactase (Aspergillus oryzae), Cellulase (Trichoderma reesei), Lactobacillus acidophilus, Natural Flavor, Peppermint Leaf, Silica
Additives
e1100
e1101
e1104
e440
Related Products in Superfood
Ταχίνι Ολικής Άλεσης
Όλυμπος (Από το 1949)
D
Super Foods Raving Red Combo
Riega Organic
A NOVA 4
Skinny Cappuccino Capsules Of Roast & Ground Coffee And Skim Milk Powder, Skinny Cappuccino
NGD
NOVA 4
ATÚN LOMITOS en Agua
Robinson Crusoe
A NOVA 3
Donuts bibila
Bibila
NOVA 4 Eco-Score B
Nuggets de merluza
Pescanova
C NOVA 4
Zumo melocotón y uva
rio d'oro
E Eco-Score E
kefirim
altınkılıç
D Eco-Score C
Super Granola Graines de Tournseol, Miel & Amandes
Eat natural
D NOVA 3 Eco-Score B
Pane bianco
Coop
C NOVA 4