Barcode: 0829835000425
Greens Blend ENERGY
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
kosher
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 57.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 28.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Natural Flavor, Citric Acid, Peppermint Leaf, Silica, Stevia Leaf Extract (Reb A). Proudly
Additives
e330
e960
Related Products in Dietary Supplements
Protein one strawberries & cream protein bars
Protein One
NOVA 4
Peanut Butter Chocolate Chunk
Dave's Killer Bread
NOVA 4
Nutrilite organics plant protein powder - Chocolate
Nutrilite Organics
NOVA 4
organic protein bar
Dave’s killer bread
NOVA 4
Strawberries and cream protein bar
Protein one
C NOVA 4
Psyllium en polvo
SaludViva
Whey protein isolate
Biochem
NOVA 4
Blueberry protein
Odwalla
D NOVA 4
Fiber Therapy Psyllium Husk
Metamucil
NOVA 4
Amped-Up Organic Protein Bars - Double Chocolate Coconut
Dave's Killer Bread
NOVA 4
Creamy Protein Peanut Butter Chocolate
Nature Valley
NOVA 4
Peanut butter cocoa crumle protein bar
Fiber one
D NOVA 4