Barcode: 0040232671791
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Kale, collard greens, turnips
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Margrine
Vita d'Or,Lidl
C Eco-Score B
Cocoa pillows
Turtle
D NOVA 4 Eco-Score C
Fusilli
Baresa
A NOVA 1
Gnocchi Italian Style (Lidl)
Chef Select
C
Crunchy peanut butter
Nature's Promise
B NOVA 1 Eco-Score D
Almond butter
prozis
NOVA 1
Crostini Dorati vivaci
San Carlo, San Carlo (www.sancarlo.it)
E NOVA 4
Wasa delicate crisp rosemary 190g we
Wasa
D NOVA 3
Split Top Wheat Bread
L'Oven Fresh
C NOVA 4
Solo Puffs
Hero
NOVA 1 Eco-Score B
Knusperbrot Dunkel
Schär
C NOVA 4
All-Bran Fibre Plus
Kellogg's
A NOVA 3 Eco-Score E