Barcode: 0812711015965
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, pear juice concentrate, pear puree concentrate, apple juice concentrate, pineapple juice concentrate, spirulina powder, flaxseed powder, natural flavors, wheat grass powder, lemon juice concentrate, xanthan gum, citric acid, kale powder, spinach leaf powder, ascorbic acid (vitamin c), broccoli powder, cilantro powder, vitamin blend [vitamin b3 (niacin), vitamin b5 (pantothenic acid), vitamin b6 (pyridoxine hydrochloride), vitamin b12 (cyanocobalamin)].
Additives
e330
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pasta de maní crocante
A NOVA 1
Traditional Guacamole
Good Foods
A NOVA 3
Chopped garlic
The Food Company
NOVA 4
Goodfoods, Velvet Avocado
Good Foods Group Llc
B NOVA 1
Challah Style Dinner Rolls
Beigel's
C NOVA 3
New york bagel
A NOVA 4
Plain Keto-Friendly Bagels
ROYO
A NOVA 4
Cinnamon Raisin Bagels
ROYO
A NOVA 4
Organic Avocado Mash with Sea Salt & Black Pepper
Good Foods
NOVA 3
Pasta de Amendoim AMENDO LOVERS Dark Cake Gourmet
AMENDO LOVERS
C NOVA 3
Pasta de Maní con coco
entrenuts
C NOVA 4
Medium Challa
Biegel's
D NOVA 3