Barcode: 0818431001462
Greens organic green leaf
Labels
organic
usda organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 166.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 16.7 g |
| Fiber | 66.7 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic green leaf lettuce
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hatch Green Chile Hummus
Fresh Cravings
C NOVA 3
Corn Bread
Abe's Muffins
D NOVA 3
Glazed Small Sliced Carrots
Aunt nellie's
B NOVA 4
Tribe black bean hummus
A NOVA 4
No Fat Green Chile & Lime Refried Beans
Rosarita
A NOVA 4
refried beans
Rosarita
B NOVA 4
Vegan pound cake banana flavor
Abe”s
D
Whole hollandstyle onions
Aunt Nellie's
A NOVA 4
Chiffon mist creme dessert
C NOVA 4
Pickled beets
Aunt Nellie's
B NOVA 3
Refried Beans
Rosarita
B NOVA 4
Lakeview farms real desserts lemon lime
B NOVA 4