Barcode: 0769745600028
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 440.7 kcal |
| Fat | 20.3 g |
| of which saturated | 6.8 g |
| Carbohydrates | 42.4 g |
| of which sugars | 30.5 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 25.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Protein blend (organic peanuts, whey protein isolate), organic agave syrup, organic dark chocolate (organic cocoa liquor, organic cane sugar, organic cocoa butter), *greens+ superfoods advanced multi superfood proprietary blend, organic quinoa, sunflower lecithin, organic almonds.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Cup Cakes
Meine Kuchenwelt
A NOVA 4
4 Muffins Goût Vanille avec Pépites de chocolat
Arizona
D NOVA 4
Müsli Riegel
Gletscherkrone
E NOVA 4
Mini muffins chocolate
Trader Joe's
E NOVA 4
Kuchen Party
Conradl
E NOVA 4
Zitronen Rührkuchen
Conradl Mon Café
E NOVA 4
Knusprige Waffelschalen
Biscotto
D NOVA 4
Oma‘s kalter Hund
Biscotto
E NOVA 4
Coeurs fins Avec amour
Scholetta
E NOVA 4
Gaufres aux oeufs frais
Firenze
E NOVA 4
Doppelkeks Mini
Biscotto
E NOVA 4
Percy pig phizzy chews
Marks & Spencer
E NOVA 4