Barcode: 0070980191630
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 29.7 g |
Ingredients
Onion, salt, sugar, spices (including paprika and turmeric for spice and color, red pepper, and mustard powder), yeast extract, sesame seeds, garlic powder, natural flavors, dextrose, torula yeast, and oleoresin of paprika (for color).
Additives
e160c
Related Products in Condiments
Yellow mustard
Plochman's
D NOVA 4
Gravy Mix
NOVA 4
Peppered country gravy mix, peppered
NOVA 4
Chesapeake bay crab spice
E NOVA 3
Korean Bbq Sauce
Taipei
E NOVA 4
Sauce
Tai Pei
E NOVA 4
Beef and vegetables in a sweet hoisin sauce with steamed rice
Tai Pei, Windsor Quality Food Products Ltd.
C NOVA 4
Sriracha General Tso's Sauce
Tai Pei
D NOVA 4
Yellow mustard original mild
D NOVA 4
Tangerine Ginger Sauce
Tai Pei
E NOVA 4
Original mild yellow mustard
plochmans
D NOVA 4
Thai- Style Yellow Curry Sauce
Tai Pei
D NOVA 4