Barcode: 0041415097339
Greenwise Organic Bananas
Labels
no gluten
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 494.0 kcal |
| Fat | 21.2 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 67.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Ground organic yellow corn, organic vegetable oil (contains organic sunflower and/or organic safflower oil), and sea salt.
Related Products in Snacks
SCOOPS! Corn Chips
Fritos
D NOVA 3 Eco-Score B
Tortilla Protein Chips Sea Salt
Simply Protein
B NOVA 3 Eco-Score B
Panettone
Balocco
E NOVA 4 Eco-Score B
Шоколад с 6% парченца малини
J.D. GROSS
C NOVA 4 Eco-Score C
Mogul Extreme
Arcor
E NOVA 4 Eco-Score B
Assorted Chocolate Truffles
Lindt LINDOR
D NOVA 4
Protein bar CREAMY CRISP
BAREBELLS
NOVA 4
SNAPS PRETZELS
SNYDER'S
NOVA 3 Eco-Score B
Barre aux 4 céréales et figue
Marque Repère, Grainéa
C NOVA 4
Cerebritos Rellenos
Mogul,Arcor
E NOVA 4 Eco-Score B
Toblerone noir
Toblerone
E NOVA 4 Eco-Score E
Rice Crisps
Quaker
NOVA 4