Barcode: 0041415124530
GreenWise Quinoa & Squash
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
usda organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 16.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic white quinoa, organic kale, organic carrots, organic butternut squash, organic onion, organic red quinoa, organic extra virgin olive oil, organic onion, organic sweet potato, organic garlic puree, organic granulated onion, sea salt.
Related Products in Frozen Foods
Pizza Diavolo
Penny,San Fabio,Mantua Surgelati
D NOVA 4
Pizza mozzarella
Penny,Mantua Surgelati
C NOVA 4
Les juste cuits - Souris d'agneau confite
TENDRE & PLUS
A NOVA 4
Jambon supérieur cuit au bouillon port français
DESPI
C NOVA 4
Hollandse groenteschotel
Aldi All Seasons
C NOVA 3
Terrine campagne
CARREFOUR BIO
E NOVA 3
Taboulé à l'orientale
MIX BUFFET
C NOVA 4
Pizza Tonno
San Fabio
C NOVA 4
Franse frites
Potato king
B NOVA 1
La souris d'agneau confite
TENDRE ET PLUS
E NOVA 4
Rôti de porc cuit
CARREFOUR LE MARCHÉ
C NOVA 4
Pizza Speciale
San Fabio,Penny,Mantua Surgelati
D NOVA 4