Barcode: 3560071426637
Greeny
by Carrefour
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus de pomme (78%), jus de poire (15%), purée de concombre (4%), jus d'aloe vera (1,5%), jus de citron vert (0,5%), purée de gingembre (0,4%), jus de yuzu (0,4%), extrait de spiruline et de carthame, thé matcha (0,1%), vitamines: B6, C, niacine, thiamine, riboflavine.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fagioli bianchi di Spagna
Gustato, MD
A
Pelato
MD
C NOVA 1
Pepe bucato
Cellino, MD, Pasta reale
A NOVA 1
Olive all’ascolana fresche
Migliori
D NOVA 3
Lasagnette all'uovo
MD
A NOVA 1
Polpa di Pomodoro
Gustato, MD
A
Tagliolini
Oasi del tortellino
C NOVA 3
Cuori al salmone
Oasi Dell Tortellino, Oasi del tortellino
C NOVA 4
Fagiolini fini
Gustato, MD
C NOVA 3
Riso ribe
MD, Mondella
B NOVA 1
Gnocco sardo
Fratelli Cellino, MD, Pasta reale
A NOVA 1
Tonarelli
Oasi del tortellino
C NOVA 3