Barcode: 5776879015074
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 527.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, vegetable shortening (palm oil, rapeseed oil), desiccated coconut, dark chocolate bits 2,8% (sugar, cocoa mass 48%, cocoa butter, fat-reduced cocoa powder alkalized, emulsifier: sunflower lecithin), butter (milk) 1,6%, flavour, fat-reduced cocoa powder alkalized, salt, raising agent (ammonium bicarbonate), dextrose, natural vanilla flavor.
Additives
e503
e503ii
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
King Pepermuntballen
King Perpermunt
E
Energy fruit chew
Amacx
NOVA 4
Original peppermint rollen
King
NOVA 4
Chocolat
Le voila, Voilà
E NOVA 4
Chupa chups lolly drops
Chupa Chups
D NOVA 4
Coffee Candies Hopjes
Rademaker
E NOVA 4
Pop corn sweet
American Microwave
D
Lauftschokolade Just Take It
Take It
E NOVA 4
Pop Corn Doux
BEDO
C NOVA 4
King, pepermunt ballen
King
NOVA 4
lolly drops
NOVA 4
Popcorn
BEDO, microwave
E NOVA 4