Barcode: 8413164006443
Grefusa patatas
by Grefusa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no palm oil
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 532.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Patata (66%), aceite de girasol (32%), sal
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Stone Ground White Whole Wheat Flour
King Arthur
A
100% organic whole wheat flour
King Arthur Flour
A
Golden Flax Meal
A NOVA 1
100% Organic Unbleached All-Purpose Flour
King Arthur, King Arthur Baking Company
A NOVA 1
Flax Seed
King Arthur Flour
A NOVA 1
Unbleached All-purpose Flour Organic
King Arthur Baking Company
A NOVA 1
Gluten free measure for measure flour
King Arthur Baking Company
A NOVA 4
100% Organic Bread Flour
King Arthur Baking Company
A NOVA 1
100% Organic Whole Wheat Flour
King Arthur Flour
A
Unbleached White Whole Wheat Flour
A
'00' Neapolitan-Style Gluten-Free Pizza Flour
King Arthur Baking Company
A NOVA 4
Gluten free measure for measure flour
King Arthur Baking Company
A NOVA 4