Barcode: 8413164001578
Grefusitos de maíz
by Grefusa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no preservatives
not advised for specific people
no colorings
no dyes or preservatives
not recommended for children under 3 years
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 437.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 74.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 7.3 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Cereales (80%) [sémola de maíz], aceite de girasol (11%), suero de LECHE, sal, potenciador del sabor. glutamato de monosodio, aroma (LECHE). Puede contener. SOJA, CACAHUETE, FRUTOS DE CÁSCARA.
Allergens
milk
Additives
e621
Related Products in Snacks
Chips - Tortilla triangles
D NOVA 3
Tortilla Chips
Tostitos
D NOVA 3
Cheese Flavored Snacks Puffs, Cheese
Cheetos
E NOVA 4
Cheese Flavored Snacks
Cheetos
E NOVA 4
Tortilla chips
D NOVA 3
Tiny Twists Pretzels, Original
Rold gold
E NOVA 3
Cookies
Grandma's
E NOVA 4
Crunchy Cheese Flavored Snacks, Flamin' Hot
Cheetos
E NOVA 4
Barbecue Flavored Potato Chips, Barbecue
LAY'S
D NOVA 4
Cheese Fix Flavored Snack Mix, Nacho Cheese, Crunchy Cheese, Harvest Cheddar
Munchies
D NOVA 4
Sour Cream & Onion Flavored Potato Chips, Sour Cream & Onion
LAY'S
E NOVA 4
CRISPY ROUNDS ORIGINAL
Tostitos
D NOVA 3